Na stránkách Visit Krkonoše naleznete památky a pamětihodnosti, kulturní akce a tipy na výlet, nebo možnosti ubytování v Krkonoších., foto: Archiv Vydavatelství MCU s.r.o.Krkonoše jsou nejvyšší i nejnavštěvovanější pohoří České republiky., foto: Archiv Vydavatelství MCU s.r.o.Krkonoše byly v roce 1963 vyhlášeny národním parkem a od roku 1992 jsou chráněny jako biosférická rezervace UNESCO., foto: Archiv Vydavatelství MCU s.r.o.Turistický informační portál Visit Krkonoše Vám příjemnou a jednoduchou formou nabízí široké možnosti ubytování v Krkonoších., foto: Archiv Vydavatelství MCU s.r.o.V nabídce Krkonoše ubytování naleznete hotely v Krkonoších a komfortně vybavené útulné penziony ve všech střediscích Krkonoš., foto: Archiv Vydavatelství MCU s.r.o.Rubrika Kalendář akcí Krkonoše Vám nabízí nejen kulturní akce v Krkonoších., foto: Archiv Vydavatelství MCU s.r.o.Akce v Krkonoších jsou přehledně zobrazovány podle typu či data akce., foto: Archiv Vydavatelství MCU s.r.o.
zataženo
PÁ 18.12.
2/3°
zataženo
SO 19.12.
2/3°
oblačno
NE 20.12.
1/3°

Fauna a flóra Krkonoš

Vyšší a nejvyšší polohy Krkonoš poskytují ideální životní podmínky řadě horských a severských chladnomilných druhů živočichů a rostlin. Ti patří k tzv. glaciálním reliktům, tj. k organizmům, které se zde rozšířily díky vhodným klimatickým podmínkám v době ledové (období na konci třetihor a ve čtvrtohorách, které skončilo před cca 10 až 8 tisíci lety).

V současnosti žije na území národního parku 240 živočišných druhů (okolo 60 druhů savců a 165 druhů ptáků). (zdroj www.krnap.cz)

Rostlinstvo Krkonoš je nesmírně bohaté, roste zde více než 1 300 druhů cévnatých rostlin. Zdejší vegetace se vyskytuje ve čtyřech výškových stupních:

 • submontánní (400 – 800 m n. m.)
  - listnaté a smíšené lesy
 • montánní (800 – 1200 m n. m.)
  - smrkové porosty, horské louky
 • subalpínský (1200 – 1450 m n. m.)
  - kleč, rašeliniště
 • alpínský (1450 – 1602 m n. m.)
  - byliny, lišejníky.