Na stránkách Visit Krkonoše naleznete památky a pamětihodnosti, kulturní akce a tipy na výlet, nebo možnosti ubytování v Krkonoších., foto: Archiv Vydavatelství MCU s.r.o.Krkonoše  jsou nejvyšší i nejnavštěvovanější pohoří České republiky., foto: Archiv Vydavatelství MCU s.r.o.Krkonoše byly v roce 1963 vyhlášeny národním parkem a od roku 1992 jsou chráněny jako biosférická rezervace UNESCO., foto: Archiv Vydavatelství MCU s.r.o.Turistický informační portál Visit Krkonoše Vám příjemnou a jednoduchou formou nabízí široké možnosti ubytování v Krkonoších., foto: Archiv Vydavatelství MCU s.r.o.V nabídce Krkonoše ubytování naleznete hotely v Krkonoších a komfortně vybavené útulné penziony ve všech střediscích Krkonoš., foto: Archiv Vydavatelství MCU s.r.o.Rubrika Kalendář akcí Krkonoše  Vám nabízí nejen kulturní akce v Krkonoších., foto: Archiv Vydavatelství MCU s.r.o.Akce v Krkonoších jsou přehledně zobrazovány podle typu či data akce., foto: Archiv Vydavatelství MCU s.r.o.
zataženo
PÁ 18.12.
2/3°
zataženo
SO 19.12.
2/3°
oblačno
NE 20.12.
1/3°

Nejkrásnější krkonošské túry

Nabízíme Vám tipy na nejkrásnější krkonošské túry. Můžete se vydat k Pančavskému vodopádu, k prameni Labe, na Sněžku nebo Zlaté návrší, k mohyle Hanče a Vrbaty, či na Černohorské rašeniliště. Navštívíte také Labský důl, Špindlerův mlýn, Labskou boudu, Medvědín, Obří důl a mnohé další zajímavosti.

K nejvyššímu krkonošskému vodopádu a k prameni Labe

Výchozí místo: Špindlerův Mlýn - dolní stanice lanovky na Medvědín.

Trasa: Medvědín – Šmídova vyhlídka – Zlaté návrší – mohyla Hanče a Vrbaty – Vrbatova bouda – Ambrožova vyhlídka – Labská bouda – pramen Labe – Labský důl – Špindlerův Mlýn

Délka: 17 km

Zajímavosti: Pančavský vodopád – nejvyšší vodopád u nás, pramen Labe, mohyla lyžařů Hanče a Vrbaty, kteří v roce 1913 zahynuli během závodu na 50 km.

Na Sněžku

Výchozí místo: Pec pod Sněžkou – autobusové nádraží.

Trasa: Infocentrum KRNAP – Bouda pod Sněžkou – Kovárna – Rudná rokle – rozcestí u bývalé Obří boudy – vrchol Sněžky – Růžová hora - bouda Růžohorky – Pec pod Sněžkou

Délka: 15 km

Zajímavosti: ledovcové údolí Obří důl, důl Kovárna – zpřístupněné důlní dílo, Sněžka – nejvyšší vrchol ČR, Česká Poštovna – nejvýše položená pošta u nás.

Černohorské rašeliniště - naučná stezka

Výchozí místo: horní stanice lanovky na Černou horu.

Délka: 3,5 km

Zajímavosti: rašeliniště tzv. lesního typu, vyhlídková věž, panoramatické rozhledy, naučná stezka s šesti zastaveními s informačními panely. Pozn. stezka je přístupná od 1. 6. do 15. 10.

Nejkrásnější krkonošské túry, foto: Archiv Vydavatelství MCU s.r.o.