Na stránkách Visit Krkonoše naleznete památky a pamětihodnosti, kulturní akce a tipy na výlet, nebo možnosti ubytování v Krkonoších., foto: Archiv Vydavatelství MCU s.r.o.Krkonoše  jsou nejvyšší i nejnavštěvovanější pohoří České republiky., foto: Archiv Vydavatelství MCU s.r.o.Krkonoše byly v roce 1963 vyhlášeny národním parkem a od roku 1992 jsou chráněny jako biosférická rezervace UNESCO., foto: Archiv Vydavatelství MCU s.r.o.Turistický informační portál Visit Krkonoše Vám příjemnou a jednoduchou formou nabízí široké možnosti ubytování v Krkonoších., foto: Archiv Vydavatelství MCU s.r.o.V nabídce Krkonoše ubytování naleznete hotely v Krkonoších a komfortně vybavené útulné penziony ve všech střediscích Krkonoš., foto: Archiv Vydavatelství MCU s.r.o.Rubrika Kalendář akcí Krkonoše  Vám nabízí nejen kulturní akce v Krkonoších., foto: Archiv Vydavatelství MCU s.r.o.Akce v Krkonoších jsou přehledně zobrazovány podle typu či data akce., foto: Archiv Vydavatelství MCU s.r.o.
zataženo
PÁ 18.12.
2/3°
zataženo
SO 19.12.
2/3°
oblačno
NE 20.12.
1/3°

Přírodní zajímavosti Krkonoš

Krkonoše se vyznačují mimořádně atraktivní a pestrou přírodou. Přinášíme Vám zde výběr přírodních zájímavostí Krkonoš.


Pramen Labe na Labské louce

Symbolický počátek 1 154 km dlouhého (z toho 358,3 km na českém území) toku Labe. Na tomto místě v nadmořské výšce 1 386 m byla v roce 1968 zbudována kamenná skruž, faktický pramen řeky však leží ještě o několik set metrů výš ve svahu. Místo zdobí ještě kamenná zídka, do níž je zasazeno 26 znaků větších měst, jimiž Labe protéká na své pouti do Severního moře.

Přístup: z Labské boudy (1 km) či ze Zlatého návrší (cca 3 km).


Wielki Staw, Mały Staw

(v překladu Velký a Malý rybník) – ledovcová jezera v Polsku. Leží v ledovcových kotlích na severovýchodním úbočí Stříbrného hřbetu.

Přístup: Welký Staw je nepřístupný, po hrázi Małého Stawu vede turistická stezka.


Sněžné jámy a sněžná jezírka

Velká Sněžná jáma je nelvelehorštěji působícím krkonošským karem. Jeho téměř svislé skalní stěny jsou vysoké až 200 m. Malá Sněžná jáma je cennou botanickou lokalitou.

Přístup: po značené turistické stezce z Labské boudy.


Úpské rašeliniště

Nejrozsáhlejší vrchovištní rašeliniště v Krkonoších leží v nadmořské výšce 1 400 m. Jeho část zasahuje na území Polska. Vyskytuje se zde původní fauna a flóra z doby ledové, najdeme tu rašelinná jezírka, porost tvoří převážně kleč.

Přístup: turistická trasa od bývalé Obří boudy k Luční boudě.


Obří důl

Údolí ledovcového původu, jež se táhne od úpatí Sněžky až k Peci pod Sněžkou. Jsou zde dodnes patrné tři ledovcové morény. Ve středověku tu probíhala těžba kovů. V údolí se vyskytuje vzácná flóra a fauna, botanicky nejcennějšími územími Obřího dolu jsou Krakonošova a Čertova zahrádka. Údolí je přístupné po značené turistické stezce vedoucí z Pece pod Sněžkou do Obřího sedla. V létě je možné z Obřího dolu vystoupit na Sněžku.

Přístup: po značené turistické trase z Pece pod Sněžkou.


Labský důl

Údolí ledovcového původu, dlouhé 8 km, rozkládající se podél horního toku Labe mezi Labskou boudou a Špindlerovým Mlýnem. Najdeme zde dva nejznámější vodopádyLabský a Pančavský, a mnoho skalních útvarů. Údolím prochází značená turistická trasa vedoucí ze Špindlerova Mlýna.

Přístup: po modré turistické značce ze Špindlerova Mlýna.