Na stránkách Visit Krkonoše naleznete památky a pamětihodnosti, kulturní akce a tipy na výlet, nebo možnosti ubytování v Krkonoších., foto: Archiv Vydavatelství MCU s.r.o.Krkonoše  jsou nejvyšší i nejnavštěvovanější pohoří České republiky., foto: Archiv Vydavatelství MCU s.r.o.Krkonoše byly v roce 1963 vyhlášeny národním parkem a od roku 1992 jsou chráněny jako biosférická rezervace UNESCO., foto: Archiv Vydavatelství MCU s.r.o.Turistický informační portál Visit Krkonoše Vám příjemnou a jednoduchou formou nabízí široké možnosti ubytování v Krkonoších., foto: Archiv Vydavatelství MCU s.r.o.V nabídce Krkonoše ubytování naleznete hotely v Krkonoších a komfortně vybavené útulné penziony ve všech střediscích Krkonoš., foto: Archiv Vydavatelství MCU s.r.o.Rubrika Kalendář akcí Krkonoše  Vám nabízí nejen kulturní akce v Krkonoších., foto: Archiv Vydavatelství MCU s.r.o.Akce v Krkonoších jsou přehledně zobrazovány podle typu či data akce., foto: Archiv Vydavatelství MCU s.r.o.
zataženo
PÁ 18.12.
2/3°
zataženo
SO 19.12.
2/3°
oblačno
NE 20.12.
1/3°

Krkonošské rozhledny

Krkonoše se vyznačují mimořádně atraktivní a pestrou přírodou. Nechybí zde skalnaté hřebeny a strmé srázy, horské louky i stinná hluboká údolí. K poznávání krás Krkonoš můžete využít i jedinečných a úchvatných výhledů z rozhleden. Přinášíme Vám zde několik krkonošských rozhleden.

Černá hora

Rozhledna Panorama stojí na Černé hoře v nadmořské výšce 1 269 m. Je vysoká 26 m (vyhlídkový ochoz je ve výšce 21 m).

Pozor: otevřena pouze za hezkého počasí, po - pá 14.15 až 16.00 hod., so - ne 10.00 až 16.00 hod.

Hnědý vrch

Nejvyšší krkonošská rozhledna stojí v nadmořské výšce 1 207 m, je vysoká 30,80 m, vyhlídková plošina se nachází o 4 m níže. Rozhledna byla postavena v roce 2009.

Přístup: lanovkou z Pece pod Sněžkou. Vstup zdarma. Otevřeno: červen - říjen, 9.00 až 16.00 hod.

Žalý

Čtyřboká kamenná rozhledna z roku 1892 byla postavena ve výšce 1 019 m nad mořem. Je vysoká 18 m, točité schodiště s 89 schody vede na vyhlídkovou plošinu ve výšce 16,5 m. Otevřena denně (za pěkného počasí), vstup je zpoplatněn.

Přístup: turistickou trasou z Vrchlabí, Horních Míseček nebo Benecka, příp. lanovkou z Herlíkovic.

Rozhledna U Borovice

Stojí od roku 2009 na návrší mezi Roprachticemi a Helkovicemi. Poskytuje pěkný kruhový rozhled na Krkonoše, Podkrkonoší a Jizerské hory.

Otevřena (při pěkném počasí) o víkendech 10.00 až 16.00 hod, během letních prázdnin denně. Vstup je zpoplatněn.